[ad_1]

برطبق اعلام بست‌بای، به‌زودی ۲۵۰ شعبه‌ از فروشگاه‌‌های موبایل این شرکت در ایالات متحده تعطیل خواهند شد.

فروشگاه بست‌بای، به‌عنوان برترین خرده‌فروش لوازم الکترونیکی مصرفی در ایالات متحده آمریکا، قصد دارد در راستای سوددهی و رقابت بهتر، ۲۵۰ شعبه از فروشگاه‌های موبایل خود را که در مراکز خریدِ ایالات‌ متحده قرار دارند، تعطیل کند.

این فروشگاه‌ها که تنها یک درصد از درآمد کلی بست‌بای را تشیل می‌دهند، از ۱۰ خرداد ۹۷ به فعالیت خود پایان خواهند داد.

به دنبال این تصمیم، خرده‌فروشی واقع در مینیاپولیس اعلام کرد که همچنان از طریق ۱۰۰۰ فروشگاه فیزیکی و آنلاینِ خود اقدام به فروش خواهد کرد. فعلاً این تصمیم تنها بر شعبه‌های ایالات متحده اثر خواهد گذاشت و شعبه‌های واقع در کانادا، همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

بست‌بای افتتاحِ خرده‌فروشی‌های موبایلِ خود را نزدیک به یک دهه پیش و قبل از معرفی نخستین آیفون آغاز کرد. در بازه‌ای که حاشیه‌ی سود تجارت موبایل رشد چشمگیری تجربه می‌کرد، هوبرت جولی، مدیرعامل بست‌بای، در نامه‌ای خطاب به کارکنانش اینگونه نوشت:

اگر سریعاً به سال ۲۰۱۸ برویم، با بازار موبایلی مواجه خواهیم شد که به بلوغ رسیده و حاشیه‌ی سودش فشرده شده است و هزینه‌ای که از فعالیت فروشگاه‌‌های مستقلِ تلفن‌ همراه‌ به ما تحمیل می‌شود، به‌مراتب از فروشگاه‌های بزرگمان بیشتر است.

تاکنون این شرکت از اعلامِ تعداد کارکنانی که بر اثر این تصمیم اخراج می‌شوند، خودداری کرده است؛ اما برطبق گفته‌ی بست‌بای، این شرکت برای یافتن شغل ثانویه به کارکنان اخراجی‌ کمک خواهد کرد.

حدود ۶ سال پیش و به‌ دنبال رشدِ علاقه‌ی مردم به خرید از فروشگاه‌های آنلاین، بست‌بای با کاهش فروش و سود مواجه شد. پس از آن، این شرکت برای جلوگیری از ضررهای آتی، اقدام به تعطیلی شعبات کم‌کار خود کرد و با ارتقاء خدمات مشتریان، وضعیت خود را بهبود بخشید.

جولی در نامه‌ای به مناسبت گزارش سه‌ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۱۷، درباره‌ی حفظ مشتریان و سوق‌ دادن آن‌ها به‌سمت فروشگاه‌های بزرگ‌تر و وب‌سایت این شرکت سخن گفت.

[ad_2]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi پشتیبانی
fa_IRPersian
en_USEnglish fa_IRPersian