[ad_1]

اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا (USPTO) در روز سه‌شنبه ۶ مارچ ۲۰۱۸ (۱۵ اسفند ۱۳۹۶) تعداد ۴۱ پتنت مختلف را به نام اپل ثبت کرد. یکی از مهم‌ترین این پتنت‌ها، به کیفیت صدای هدفون‌های اپل یا AirPods مربوط می‌شود. این پتنت با شماره ۹,۹۱۳,۰۲۲ و تحت عنوان "سیستم و روش بهبود کیفیت صدا در یک هدست وایرلس با ای‌یربادهای مستقل در یک دیوایس موبایل" در USPTO به ثبت رسیده است. از دیگر پتنت‌های مهم ثبت‌شده در ۶ مارچ، می‌توان به دو طراحی جدید اشاره کرد که یکی با شماره D812,052 برای اپل واچ و دیگری با شماره D812,049 برای آیفون SE به ثبت رسیده که هر دو به جنبه‌های زیبایی مربوط می‌شوند. در ادامه بیشتر با این پتنت‌ها آشنا می‌شویم.

Apple Improving Voice Quality in a Wireless Earbuds Patent

در ابتدا نگاهی داریم به پتنت اپل درباره بهبود کیفیت صدا در ای‌یربادها. برای این منظور، ابتدا باید مشخص ‌شود که کدام ای‌یرباد وظیفه انتقال سیگنال آکوستیک و خروجی سنسور اینرسی به دیوایس موبایل را بر عهده دارد. در یکی از حالات متصور برای این اختراع، تشخیص مورد فوق، حداقل بر اساس یکی از عوامل زیر صورت می‌گیرد: میزان نویز و سطح بادی که به وسیله میکروفون‌های موجود در هر ای‌یرباد دریافت می‌شود، خروجی سنسورهای اینرسیِ کار گذاشته شده در هر ای‌یرباد، سطح باتریِ هر ای‌یرباد و موقعیت قرار گرفتن هر ای‌یرباد.

Apple Improving Voice Quality in a Wireless Earbuds Patent

در تصویر شماره ۱ (که به همراه پتنت منتشر شده)، نمونه‌ای از یک هدست وایرلس با ای‌یربادهای مستقل (بی‌سیم) را مشاهده می‌کنید. تصویر شماره ۲، نمونه‌ای از سمت راست هدست (مثلا ای‌یرباد مستقل سمت راستی) را نشان می‌دهد که به همراه یک دیوایس الکترونیکی استفاده شده و اختراع جدید اپل را می‌توان در آن به کار گرفت. تصویر شماره ۳ نیز، بلاک دیاگرامی از سیستم مورد نظر اپل را به تصویر کشیده است.

Apple Improving Voice Quality in a Wireless Earbuds Patent

اپل در این پتنت تأکید ویژه‌ای روی سیستم تشخیص صدا (VAD) داشته که این قسمت با شماره ۱۳۰ در تصویر شماره ۳، متمایز شده است. گفتنی‌ست، درخواست این پتنت در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۶ به USPTO ارائه شده بود.

همانطور که در ابتدای خبر هم گفته شد، دو پتنت در زمینه طراحی نیز به نام اپل به ثبت رسیده است. پتنت اول، که در تصویر زیر مشهود است، به طراحی جدیدی از آیفون SE مربوط می‌شود. پتنت دوم نیز درباره طراحی یک بند نایلونی برای اپل‌واچ است که هنوز تصویری از آن منتشر نشده است.

Apple Improving Voice Quality in a Wireless Earbuds Patent

[ad_2]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi پشتیبانی
fa_IRPersian
en_USEnglish fa_IRPersian