[ad_1]

ARM از پلتفرمی موسوم به Kigen رونمایی کرده که امکان استفاده از سیم‌کارت‌های یکپارچه (آی‌سیم) را فراهم می‌آورد.

طبق بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی ARM منتشر شده است، این شرکت از فناوری‌های جدیدی تحت برند Kigen پرده‌برداری کرده که به سیستم‌های روی چیپ اجازه می‌دهد از فناوری سیم‌کارت یکپارچه یا همان iSIM سود ببرند. این مسئله ضمن افزایش امنیت، موجب کاهش هزینه‌های مربوط به کاربردهای اینترنت اشیاء خواهد شد. این خبر را باید خبر خوشی برای دنیای فناوری قلمداد کرد؛ چرا که با رشد کاربردهای اینترنت اشیاء، نیاز به ارتباط و تشخیص هویت امن نیازی رو به افزایش است.

مقاله‌های مرتبط:

این پلتفرم تنها یک سیستم روی چیپ با بخش سخت‌افزاری جداگانه برای یکپارچه‌سازی میکروکنترلر و سیم‌کارت یکپارچه نیست. بلکه در کنار این سیستم روی چیپ، ARM سیستم‌عامل امن Kigen و مجموعه‌های نرم‌افزاری سازگار با استاندارد GSMA را ارائه داده که اجازه می‌دهند از امکان برقراری ارتباط و تشخیص هویت امن از راه دور با استفاده از سرورهای Kigen برخوردار شویم.

به عبارت دیگر، در پلتفرم ارائه شده توسط این شرکت بریتانیایی شاهد تراشه‌ای هستیم که مهم‌ترین اجزای مرتبط با فناوری اینترنت اشیاء در آن جا داده شده‌اند. همچنین در کنار این تراشه، ARM نرم‌افزار و سرورهای لازم را نیز ارائه کرده است.

ARM Kigen SoC Platform

این مسئله این امکان را فراهم می‌آورد تا پردازنده‌هایی ساخت که نیاز به استفاده از سیم‌کارت‌های جداگانه را از بین می‌برند. این مسئله همچنین تغییری مثبت برای شرکت‌های مخابراتی است، چرا که هزینه‌های این شرکت‌ها را کاهش می‌دهد. در کنار این مزایا، تولید کنندگان دستگاه‌ها، شرکت‌های مخابراتی و ارائه دهندگان پلتفرم‌های اینترنت اشیاء نیز می‌توانند با سرعت بیشتری به‌روزرسانی‌ها و نرم‌افزارهای لازم را ارائه دهند. با از بین رفتن نیاز به سیم‌کارت، نیاز به تعویض سیم‌کارت‌ها نیز بالطبع از بین خواهد رفت. اگر قرار باشد تا سال ۲۰۳۵ شاهد وجود بیش از یک تریلیون دستگاه با امکانات اینترنت اشیاء باشیم، بدیهی است که اجبار به استفاده از سیم‌کارت و تعویض آن‌ها امری چندان کاربردی نخواهد بود. به‌روزرسانی ابزارهای مبتنی بر اینترنت اشیاء نیز مسئله‌ای ضروری است؛ چرا که بدون شک در بدو ورود این فناوری شاهد آسیب‌پذیری‌ها و مشکلات فراوانی خواهیم بود و لازم است پیش از گسترش این مشکلات به دیگر ابزارها، با آن‌ها مقابله کنیم.

ARM اعلام کرده که در جریان کنگره‌ی جهانی موبایل در سال ۲۰۱۸ نوآوری‌های جدید خود را به نمایش خواهد گذاشت و احتمالا پلتفرم Kigen نیز یکی از آن‌ها خواهد بود. پائول ویلیامسون، معاون ARM و مدیر بخش کسب و کار مالکیت معنوی ابزارهای اینترنت اشیاء این شرکت نیز یکی از سخنران‌های اصلی کنگره‌ی موبایل امسال خواهد بود که از ۷ الی ۱۰ اسفند (۲۶ فوریه الی ۱ مارس) در شهر بارسلون اسپانیا در جریان خواهد بود.

[ad_2]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi پشتیبانی
fa_IRPersian
en_USEnglish fa_IRPersian