به نظر میرسد تیم پشتیبانی پیام رسان تلگرام چند هفته ای است که سیاست جدیدی را در پیش گرفته است و قصد دارد کاربران فیک و همچنین کاربرانی که اکانت پیام رسان تلگرام خود را به هر نحو حذف کرده اند از لیست کاربران کانال ها خارج کند برای همین تمام کانال ها در تلگرام با افت شدید ممبر روبرو شده اند.

به نقل از تیم پشتیبانی پیام رسان تلگرام  ( telegram ) ، چندین بار اعلام کرده بود که تمامی کاربران فیک و غیر واقعی از کانال ها حذف خواهند شد اما کاربران اهمیتی به این موضوع ندادند و از کاربران غیر واقعی برای بالا بردن آمار کانال خود استفاده کرده بودند.

کانال تلگرامی بدندید ۲۰۰ هزار ممبر خود را از دست داده است.

بر اساس این گزارش تلگرام از چند روز پیش فعالیت حذف کاربران غیر واقعی خود را آغاز کرده است و بسیاری از کانال های بزرگ مثل بدندید و کانال گیزمیز هزاران کاربر خود را از دست داده اند و تاکنون تیم پشتیبانی پیام رسان تلگرام به کار خود پایان نداده است و هر ثانیه بسیاری از کاربران کانال های فیک از کانال ها به صورت اتوماتیک حذف می شوند این عمل تلگرام فقط مربوط به کاربران فیک نیست و شامل کاربرانی که ای دی تلگرام خود را دی اکتیو کرده اند نیز می شود به نظر میرسد پیام رسان تلگرام ساخت اکانت با شماره مجازی را نیز مسدود کرده است و دیگر نمیتوان از اپلیکیشن ها و برنامه های ساخت شماره مجازی برای ساخت اکانت فیک و جعلی استفاده کرد.

اعتماد سازی در فضای مجازی و پایین اوردن شک و تردید برای عضویت در کانال ها و دادن تبلیغات با این اقدام افزایش یافته و حتی میتوان گفت که مخاطبان میتوانند مطمئن باشند که اعضای یک کانال اعضای فعال هستند چرا که تلگرام با این اقدام سعی در جلوگیری از تقلب در فضای ایجاد شده این شرکت را دارد.
این موضوع که بسیاری از کانال های تلگرامی را با چالش روبرو کرده است در واقع بر اعتماد سازی و خالص کردن افراد فعال و واقعی کمک کرده است
میتوان گفت تلگرام با این اقدام محبوبیت خود را افزایش داده و همینطور موجب غربالگری کانال ها شده تا عده ای سود جو با افزایش فیک و شماره های مجازی نتوانند تقلب کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: ۱۰۰ هزار کانال تلگرامی در ایران داریم که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار مطلب در شبانه روز در این کانالها به اشتراک گذاشته می‌شود.

ابوالحسن فیروز آبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی در همایش ملی حمایت از شبکه های اجتماعی بومی با اشاره به آمار فعالیت مردم ایران در شبکه های اجتماعی گفت:هزار کانال تلگرامی در ایران داریم که ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار مطلب در شبانه روز در این کانالها به اشتراک گذاشته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد مردم به شبکه های اجتماعی الزامی غیر قابل انکار است، گفت:سال گذشته ۱۰ درصد از شبکه های اجتماعی مربوط به رسانه های خبری بوده است که با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی به ۲۳ درصد رسیده است و نشان می‌دهد نخبگان رسانه های خبری توانسته اند به خوبی از این بستر استفاده کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به نیاز روزافزون به شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد: شبکه اجتماعی ادامه تجربه بشر در دوران مدرنیته است و رسانه‌ای کاملا تعاملی، توسعه یافته، فعال و همیشه همراه ما است.

وی با اشاره به مزایای شبکه‌های اجتماعی و سرعت بالای رشد این شبکه‌ها تاکید کرد: در مسیری قرار گرفته‌ایم که قابل بازگشت نیست، هرچند نگرانی‌هایی به همراه دارد، اما فرصت‌هایی نیز در آن وجود دارد.

فیروزآبادی با اشاره به آمار بالای فعالیت کابران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی یادآور شد: ۴۰ میلیون گوشی هوشمند در کشور ما وجود دارد و به همین تناسب این میزان کاربر فعال در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد بنابراین نباید منکر نیاز به این شبکه‌ها بود.

فیروزآبادی مردمی شدن تمام حوزه‌ها را از ویژگی‌های شبکه اجتماعی برشمرد و تاکید کرد: مهمترین مطلب در فضای مجازی نظام اعتماد است که در این زمینه هم امنیت باید در شبکه‌های اجتماعی مردمی شود وی در ادامه از آماری خبر داد که نشان دهنده کاهش موارد سرگرمی در شبکه‌های اجتماعی در کنار افزایش استفاده‌های دیگر از جمله موارد خبری است.

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi پشتیبانی
fa_IRPersian
en_USEnglish fa_IRPersian